O Firmie

Horngacher harps to ponad blisko 100 lat doświadczeń w budowaniu profesjonalnych harf. 

Pracownia została założona w 1924 roku przez Josepha Obermayera w Monachium, a w roku 1966 pieczę nad nią przejął Maximilian Horngacher. Do dnia dzisiejszego jest to firma rodzinna, w której wiedza i doświadczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Dzięki niezwykłej dbałości o jakość oraz dzięki niesamowitemu brzmieniu harfy Horngacher są dzisiaj jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych instrumentów wśród muzyków na całym świecie. Każdy instrument opuszczający pracownię Horngacher budowany jest w oparciu o tradycję, wiedzę oraz doświadczenie a jego budowa zajmuje ponad 900 godzin roboczych. Tylko połączenie tych wszystkich elementów daje gwarancję uzyskania niepowtarzalnego brzmienia harfy Horngacher. Ze względu na niezwykłość instrumentu jakim jest harfa proponujemy naszym klientom możliwość zastosowania indywidualnych rozwiązań i wykończeń harf. Oferujemy także profesjonalny serwis instrumentów Horngacher oraz Obermayer.

o firmie
o firmie

Nasz Team

Nasz zespół składa się z doświadczonych lutników, dla których budowanie instrumentów to znacznie więcej niż praca – to nasza wspólna pasja i nieodłączna część naszego życia.

Klaus 1

Klaus Horngacher

FoundeR - Master in harp making

Mirko OK

Mirko Kietz

master in harp making, klaus horngacher's assistant

DSC08930 2

Thomas Buchner

Head of woodworker, carpenter

DSC09836 black white 1

Dieter Heubach

mechanical worker

Z wielkim smutkiem pragniemy poinformować wszystkich naszych klientów i przyjaciół naszej firmy, że nasz ceniony pracownik Dieter Heubach zmarł niespodziewanie po krótkiej chorobie.
Był nieodłączną częścią naszego zespołu przez ponad 30 lat, na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

DSC09023

Gerhard Lehmann

carpenter

Stefan OK

Stefan Haering

carpenter

Scroll to Top